YARDIM

Flash Player veya Tarayıcım Kasıyor Nedendir?Bilgisayarınızın donanım özellikleri pek iyi olmayabilir ya da donanım bakımından güçlü olsa bile Flash Player pek sağlıklı bir yazılım olmadığı için kasma yapabilir. özellikle Mozilla Firefox kullananlar Playerlar da kasma sorunu yaşayacaktır. Mozilla Firefox’a Low Quality eklentisini kurarak bu sorunu tamamen çözebilirsiniz. Ayrıca Google Chrome kullananlar da bu sorunu nadirende olsa yaşayabiliyorlar. Chrome içinse Flash Render Quality changer eklentisini kurarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Fakat ben sizlere Opera’yı kullanmanızı öneriyorum. Opera çok stabil ve hızlı çalışan bir tarayıcıdır.

Mail.Ru Paylaşım Ortamından Alınan Ögelerin Görüntü Kalitesi Neden Düşük?

Mail.ru Rusça bir sosyal ağ sitesidir ve genellikle Rusya’da kullanılır. Mail.Ru’dan alınan tüm filmler 720p Kalitesindedir. Fakat siz play tuşuna bastığınızda 360 veya 480p’de açılabilir. Bunun içinde resimde görmüş olduğunuz Mavi renkteki yere tıklamanız yeterli olacak ve artık 720p kalitesinde izliyor olacaksınız. Son olarak Mail.ru videolarda İngilizce dil desteğini getirdi. Böylece 720p seçeneğini kolaylıkla seçebiliyorsunuz. Ama yinede sizde Rusça olarak görünüyorsa aşağıdaki resimden nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. Ayarlar Simgesinden, Mavi Renkte Gördüğünüz Kısma Tıklayın.

Girdiğim konularda ki filmler neden açılmıyor?

Bilgisayarınızda bulunan İnternet Download Manager ve benzeri programlar sitemizde bulunan videoların açılmasını engelleyecektir. Download programlarını kapatıp film izlemeyi tekrar deneyin. Sitemiz bir film indirme yeri değil, film izleme yeridir lütfen buna saygı gösterin.

Eğer böyle bir program kullanmıyorsanız ve filmler yine de açılmıyorsa, girdiğiniz tüm filmlerde hata alıyorsanız sorun kesinlikle sizden kaynaklanıyor demektir. Öncelikle kontrol etmeniz gereken kullandığınız DNS adresleridir ve bu DNS adresleri bazen kullandığımız telekomünikasyon şirketleri tarafından engellenebiliyor. Yapmanız gereken DNS ayarlarınızı otomatik olarak ayarlamak ve tekrar denemektir.

Daha önce film izleyebiliyordum fakat şimdi ekran kararıyor?

Filmi açtıktan bir süre sonra kararıyor veya yeşil bir ekranla karşılaşıyorsanız veya tüm yazdıklarıma rağmen yine de açılmıyorsa, öncelikle ekran kartınızın sürücüsünü güncelleyin. Daha sonra Adobe Flash Player’ın tüm yan programlarını güncelleyin ve son olarak K-Lite Codec yazılımının bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olun. Tarayıcınızın verilerini tamamen temizledikten sonra sitemize tekrar giriş yapın. Tüm söylenenleri yaptıysanız silinen filmler dışında tüm videoları açacaksınız. Silinen filmleri de bildirirseniz kısa zamanda düzeltmeye çalışırız.

Çoğu filmi açabiliyoruz ama bazı filmler açılmıyor?

Bunun sebebi paylaşım ortamlarından aldığımız filmlerin bir süre sonra silinebiliyor olmasıdır. Şu an sitedeki filmlerin %90’ı tamamen çalışmaktadır, vakit buldukça filmlerin bir kısmını kontrol ediyorum fakat tahmin edersiniz ki yüzlerce filmi kontrol etmem mümkün değil ve burada sizin yardımınıza ihtiyacım oluyor. Silinen filmleri bize yazın bölümünden veya yorum atarak bildirirseniz daha çabuk sonuca varabiliriz.

Bazen izlediğim film yarıda kesiliyor veya dolmadığı halde dolmuş gibi gözüküyor?

Sitemizde bulunan filmleri kendi sunucularımız da barındırmıyoruz, yani filmlerin açılmama sebebi hiç bir zaman siteyle alakalı değildir. VK ve Maril.ru gibi sosyal paylaşım sitelerinden alındıkları için bu siteler de bazen yavaşlık olabiliyor veya kesintiler meydana gelebiliyor. Bunun dışında filmin yarıda kesilmesinin sebeplerinden biride internet bağlantınızın kesintiye uğruyor olmasıdır. Lütfen bu tür sorunlarla karşılaştığınızda öncelikle bizimle iletişime geçin ve bizden cevap gelmesini bekleyin.

Reklamı Gizle[x]